آموزش ریست پسورد وردپرس

ریست پسورد چیست و چه کمکی به ما میکند؟

خیلی وقت ها برای هرکدام از ما پیش اومده که بخواهیم وارد پنل کاربری خودمان در وبسایتی شویم و رمز عبور ورود به سایت را فراموشی کرده باشیم آنگاه است که ریست پسورد به کمک ما می آید و مارا از مخمصه های بدتر نجات میدهد.

ریست پسورد (بازیابی رمز عبور) فرآیندی است که در آن رمزعبور ورود به وبسایت ما از روش های مختلف بازیابی می شود و قابل تغییر است  و ما با استفاده از آن میتوانیم رمز عبور فراموش شده خودمان را از راه های مختلف بازیابی و تغییر دهیم.


چگونه ریست پسورد را در وردپرس  انجام دهیم؟

در سیستم مدیریت محتوای وردپرس این فرآیند به روش های متفاوتی قابل انجام است که ما اصلی ترین و کاربردی ترین مراحل بازیابی رمز عبور وردپرس را به شما ارائه خواهیم داد.

1.تغییر رمز وردپرس از طریق بخش فراموشی رمز عبور صفحه ورود:

برای انجام این فرآیند فقط کافی است وارد صفحه ورود وبسایت خود شویم که معمولا به شکل domain.com/wp-login.php می باشد سپس لینکی با محتوای ” رمز عبورتان را گم کرده اید؟ ” را مشاهده خواهیم کرد که روی آن کلیک میکنیم تا صفحه فراموشی رمز عبور برای ما باز شود.

آموزش ریست پسورد وردپرس

سپس نام کاربری یا ایمیل تان را وارد نمایید تا لینک بازیابی رمزعبور وردپرس برای شما ارسال شود.

ریست پسورد وردپرس از طریق خود وردپرس

آموزش ریست پسورد وردپرس

کلیک بر روی این گزینه ، شما را به مسیری هدایت می کند که با واردکردن نام کاربری یا آدرس ایمیل ، می توانید پسورد خود را ریست نمایید. پس از انجام این پروسه ، وردپرس ایمیلی به شما ارسال می کند که حاول لینک ریست کردن پسورد وردپرس است.

تا اینجای کار ، ریست کردن پسورد وردپرس بسیار ساده و معمولی است. اما اگر به ایمیلی که با آن ناحیه کاربری خود در وردپرس را ایجاد کرده اید دسترسی نداشته باشید و یا در ارسال ایمیل مشکلی وجود داشته باشد، امکان ریست کردن پسورد وردپرس از این طریق وجود ندارد و باید به سراغ روش ریست کردن پسورد وردپرس با استفاده از phpMyAdmin بروید.

در آموزش های بعدی دروبلاگ هیرو ای تی آموزش ریست پسورد وردپرس از phpMyAdmin همراه شما خواهیم بود

پست قبلی

آموزش ریست پسورد وردپرس

ارسال بعدی

چگونه ریست پسورد را در وردپرس  انجام دهیم؟

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می توانید از این برچسب ها و ویژگی های HTML استفاده کنید: <a href=""> <abbr> <acronym> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>